Výcvik jednotky s motorovou pilou a společný výcvik s JSDH Střelice

V sobotu 2.10.2010 dopoledne proběhl výcvik členů JSDH Omice zaměřený na obsluhu motorové pily Stihl, kterou má naše jednotka ve výzbroji. Výcvik vedl Karel Hudík st. , nejdříve jsme absolvovali teoretickou část a pak následovala praktická část výcviku přímo na označených stromech v části lesa náležející obci Omice.

Účastnili se členové: Pavel Beránek, Jirka Brzobohatý, Roman Havlíček, Karel Hudík ml., Michal Kadela, Viktor Patera.

Tentýž den odpoledne jsme měli domluvený ještě společný výcvik v dýchací technice s JSDH Střelice. Kolegové ze Střelice pro nás připravili "opičí dráhu", kdy vždy smíšená dvojice jeden hasič náš a jeden ze Střelic absolvovali dráhu v dýchací technice a plné zásahové výstroji. Nejdříve se hasiči museli vyzbrojit hadicemi z CAS32 , s těmito pak podlézt zúženým prostorem pod třemi stoly tam a zpět, následně vystoupit na horní plošinu CAS32, po sestupu připravit dopravvní vedení z jednoho B a rozdělovače od CAS, následně sestavit dva díly nastavovacího žebříku a přistavit ho ke stěně garáže, pak připravit útočný proud z C hadic, vystoupit po žebříku na střechu garáže kde ležela "zraněná osoba", tu přenést o kus dál a ošetřit, dráha dále pokračovala sestupem po dalším nastavovacím žebříku za garáž, následně dvojice musela přelézt dvojici překážek a na závěr rozhodit dvě C hadice na cíl. Tuto trasu celkem absolvovalo 6 hasičů, byl jim měřen celkový čas a spotřeba vzduchu.

Účastnili se členové: Pavel Beránek, Jirka Brzobohatý a Viktor Patera.