Dopravní nehoda - pád OA do řeky Bobravy

18.08 - vyhlášení poplachu
18.19 - výjezd s DA-12 Avia v počtu 1+5
18.26 - na místě

Jednotka byla vyslána k nahlášené nehodě osobního automobilu, který měl sjet do řeky Bobravy. KOPIS nebyl schopen blíže upřesnit místo nehody, mělo se nacházet někde na trase Radostice-Tetčice.
Při přejíždění mostku přes Bobravu u železničního přejezdu pod Omicemi, jsme zpozorovali osobní automobil ležící na střeše v řece pod mostkem cca 3 metry pod úrovní vozovky
Na místě jsme byli jako první jednotka. Nález místa nehody jsme nahlásili KOPISu a následně jsme k místu navedli jednotku HZS Brno-St.Lískovec, která v té době marně pátrala po nehodě na trase Radostice-Tetčice
Současně jsme provedli průzkum havarovaného vozidla a okolí. Ve vozidle ani nikde v okolí se nenacházely žádné osoby, zapalování vozidla bylo vypnuto a klíček chyběl. Vozidlo mělo otevřená okna jak na straně řidiče, tak na straně spolujezdce.
Provedli jsme označení místa nehody výstražnými kužely a řídili jsme dopravu.
Po příjezdu HZS Brno-St.Lískovec si převzal velení velitel této jednotky a rozhodl o povolání vyprošťovacího vozidla MAN z CPS Brno-Lidická a o informování PČR.
Byl také zjištěn drobný únik ropných látek z havarovaného vozidla do řeky, proto byla položena provizorní norná stěna z nafouknuté B hadice a JSDH Omice prováděla zasypání ropných látek pomocí sorbentu Koral a následně sběr nasáklého sorbentu do igelitového pytle.
Po příjezdu VYA MAN jsme provedli úplné zastavení dopravy v místě zásahu po dobu vyprošťování vozidla z řeky.
Po vyproštění jsme provedli očistu místa zásahu a na pokyn velitele zásahu se vrátili na základnu. Místo nehody bylo předáno Policii ČR.

Návrat na základnu 20.00.

Dále zasahovaly jednotky HZS Brno-St.Lískovec s CAS-24 MAN, HZS Rosice s CAS K-25 Liaz a HZS Brno-Lidická s VYA MAN
Účast - Brzobohatý, Havlíček, Patera V., Kadela, Chytrý K. ml. Medvěd

Foto
Foto
Foto
Foto
 
Foto
Foto
Foto