Výstroj jednotky

Třívrstvý zásahový komplet Fénix2 (kabát, kalhoty)

Oblek je určen k ochraně hasiče při hašení požárů. Chrání jak před vlivem přímého plamene, tak před sálavým teplem, dále chrání i před průnikem vody.

Složení jednotlivých vrstev obleku:
1. vrstva - NOMEX® (Europrotect Kevlar Twin), vrchní materiál, 225 g/m2 tmavomodrý odstín.Chrání proti přímému ohni a šlehajícím plamenům a je opatřen antistatickou úpravou splňující normu ČSN EN 1149-5:2008
2. vrstva - GORE Fireblocker 2L - membrána chránící proti průniku vody k tělu hasiče a naopak propouští pot a páru od těla hasiče směrem ven. Tato vrstva je ve všech švech svařená, aby ani tudy voda nemohla k tělu hasiče
3. vrstva - termální bariéra DUFELTELT® 3926 QGA 1554, 215 g/m2 - chrání proti průniku sálavého tepla k tělu hasiče.

Naše jednotka má v současnosti ve výzbroji 1 komplet Fénix a 5 samostatných kalhot
(používají se v kombinaci se zásahovým kabátem ZAHAS IV)

Zásahový kabát ZAHAS 4 (výrobce fa. ZAHAS ČR)

Dvouvrstvý kabát určený zejména pro hasiče nasazené k hasebním a záchranným pracím.Vnější vrstvu tvoří nehořlavý materiál Nomex Delta TA, vyjímatelnou vložku materiál Artemas II (vlhkostní a tepelná bariéra). Tento kabát se u zásahu používá společně s kalhotami Fénix. Naše jednotka má v současnosti ve výzbroji 5 kusů těchto kabátů.

Zásahový komplet Bushfire (výrobce fa. DEVA ČR)

Jednovrstvý zásahový komplet určený jen k zásahům na otevřeném prostranství (polní a lesní požáry). Tento oblek obdržela naše jednotka převodem od státu v rámci akce Ministerstva vnitra ČR společně s zásahovými botami S03019. Oděv je ušit z materiálu NOMEX® Comfort RS.

Přilba Schuberth F210 a F220 (výrobce fa. Schuberth Německo)

Zásahová 3/4 verze přilby pro hasiče.
Skořepina: duralplast, barva: žlutozelená luminiscenční. Integrovaný průhledný štít. Hmotnost: 1200 g. Zátylník z NOMEXové tkaniny s hliníkovým povlakem. Certifikace podle EN 443. K přilbě je připojena svítilna UK4.
Dle výsledku nezávislé diplomové práce z Báňské univerzity GH Wuppertal byla tato přilba vyhodnocena jako nejlepší přilba z 13 hodnocených hasičských přileb z celého světa.
Hodnocen byl celý souhrn pokusů (tepelná odolnost, náraz, průnik, uživatelský komfort...).
Naše jednotka má v současnosti ve výzbroji 10 těchto přileb.

Nomexová kukla Deva (výrobce fa. DEVA ČR)

Nehořlavá nomexová kukla slouží k ochraně hlavy hasiče před plameny na místech nezakrytých přilbou a dýchací maskou. Chrání při zásazích proti ohni v uzavřených prostorech (domy, byty apod.).
Jednotka má ve výzbroji celkem 7 kukel.

Zásahové rukavice Holík Diamond a Deva Profiline

Čtyřvrstvé celotextilní rukavice s membránou Základní a nosnou vrstvou pro hřbet rukavice je materiál Nomex. Dlaň je vyrobena ze speciálně vrstveného Kevlaru, odolného proti teplu, oděru a řezu. Kombinace technického Kevlaru a Nomexu tvoří další dvě vrstvy, které dále zvyšují odolnost proti teplu, oděru a řezu. Rukavice je vybavena speciální membránou nepropouštějící tekutiny, krev, bakterie, ale také chemické látky. Naše jednotka má v současnosti ve výzbroji 6 párů těchto rukavic.

Zásahové boty S03019 (výrobce fa. Obuv Špeciál Slovensko)

Tyto zásahové boty obdržela naše jednotka převodem od státu v rámci akce Ministerstva vnitra ČR společně s zásahovými obleky Bushfire. Další kusy této obuvi pak byly dokoupeny z rozpočtu obce.
Jde o obuv z materiálu WATERPROOF/NAPPA s podšívkou s membránou Sympatex a gumovou protiskluzovou podrážkou ZERMATT odolávající olejům apod. V podrážce je integrován plechový plát zabraňující propíchnutí podrážky a špička boty je vyztužena ocelovou kaplí k ochraně prstů nohy.
Jednotka má ve výzbroji 12 párů této obuvi.

Dýchací přístroj Saturn S7 s ochrannou maskou CM5

Dýchací přístroj umožňuje hasiči zasahovat v místech s nízkým obsahem kyslíku ve vzduchu, eventuelně s obsahem jedovatých látek vzniklých nedokonalým hořením apod.
Přístroj se skládá z tlakové lahve, nosiče, plicní automatiky, krytu, vrapové hadice a ochranné masky. Zásoba stlačeného vzduchu je cca 1400 l (vodní obsah lahve 7 litrů), vzduch je v lahvi pod tlakem 20 Mpa. Tato zásoba umožňuje činnost hasiče asi po dobu 30 minut.
Naše jednotka má v současnosti ve výzbroji 2 dýchací přístroje Saturn S7 a 3 Saturn S5
(menší tl.láhev o vodním obsahu 5 l)

Polohovací opasky Fireman a Singing Rock

Opasky slouží k zajištění hasiče proti pádu při práci ve výškách a k přenášení nářadí (hasičská sekerka, proudnice apod.).